(Ne)Být obětí svého života

Každý člověk si nese životem různé programy a vzorce, podle kterých se chová a myslí.

A většina málokdy ví, že něco z toho nemusí být vůbec jejich. Jen to přijali za své, protože to třeba slyší celý život a příjde jim to normální (já jsem pěknou řádku let věřila tomu, že abych měla peníze, musím hodně ¨makat.. a do teď s tím pracuju, je to ve mě hluboko po generacích zaryté).

Jsou to různé pochody myšlení, názory a také emoce, které nám vytvářejí život, protože podle toho, jak se chováme, komunikujeme a projevujeme emoce, tak náš život vypadá.

Ti, kteří si je uvědomují nebo jsou na cestě uvědomění, chápou jak v nás mohou být opravdu hluboko zakořeněny.

Někteří, díky těmto opakujícím se programům neumí najít sami sebe, tu jejich pravou cestu, kterou by si užívali a stále se hledají. Vlastně neví, co je pro ně dobré nebo špatné. Někdy to trvá tak dlouho, až je život něčím zastaví (nemoc, šok, ztráta) aby si uvědomili, co je důležité a kam směřovat.

Jak dlouho v tom nevědění zůstanou, je zcela na nich. Někdy se jen stačí na chvíli zastavit, zamyslet se a propojit s tělem, ani nemusí dojít do bodu zvratu. Někomu stačí malinké požduchnutí, někdo to zas potřebuje plnou parou. Každy to má jinak.

Jde jen o to rozhodnout se a přijmout, že NEJSEM OBĚTÍ SVÉHO ŽIVOTA, ale že si život vytvářím sám/a se vším všudy. Je jen na mně, jakým pohledem se začnu dívat na různé situace a jak o nich začnu nově přemýšlet. Jak pojmu sám sebe, jako někoho, kdo se může změnit.

Není nic, co by se nedalo změnit, pokud to změnit chceme. Naše mysl dokáže víc než si připouštíme.

N.

💗
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.