Miluji…

Jednou, dávno, jsem si sepsala tenhle seznam věcí, co miluji a když jsem si to nedávno přečetla, neuvěřitelně mi u toho srdce poskočilo radostí, kolik krásných vzpomínek se mi vybavilo a bylo mi najednou moc dobře a tak jsem se rozhodla, že to napíšu i tady, třeba to budete mít podobně jako já. Bylo toho mnohem víc, tohle je zkrácená verze. Abych Vás nezahltila takovou láskou 😀 🙂

Miluji svůj volný čas, kdy si můžu dělat co chci, jít kde se mi zachce a třeba si celý den pročíst a u toho si dělat různé dobroty.

Miluji volná rána, kdy si zacvičím jógu, dám sprchu a udělám si nějakou skvělou snídani (víkendová vajíčka z farmy, mňam)

Miluji můj domov, s řekou a lesem, kde voní dřevo a zpívají ptáci.

Miluji, že miluji mého Arthura.

Miluji západ slunce po letním dešti a bouřce.

Miluji čepovanou kofolu, hlavně v létě!

Miluji rozkvetlé louky.

Miluji knihy, jejich vůni a přetáčení listů na novou stránku.

Miluji jógu a stav mých myšlenek a pocitů po docvičení.

Miluji naši planetu a nekonečně si ji vážím, jak silná umí být.

Miluji lidi (ale jen ty co jsou fajn :D)

Miluji pozorování orlů.

Miluji každodenní koupání se ve vaně s hudbou.

Miluji pohádky, masáže, náušnice, angličtinu, svíčky, hory, vesmír, hudbu, sníh, stromy, avokádo, mango, Vánoce, růže, hvězdy…a asi dalších milion věcí :)…

Jó a taky miluji dobré jídlo a vaření. Hlavně, když mám pro koho vařit. Potřebuju tam cítit tu lásku a to očekávání z výsledku, jak to asi bude ostatním chutnat.

Jako dnešní ráno, kdy jsem si  ze skoro prázdné ledničky vytvořila tohle:

To bílé, co vypadá jako jogurt, tak to není jogurt, ale hustý pořádný farmářský kefír, maliny, javorový sirup a můj oblíbený květový pyl, který dodává spousty energie, obsahuje nespočetné množství vitaminů a minerálů a je výborný při detoxikaci organismu a je jemně slaďoučký.

Myslím, že není důležité vymýšlet nějaké extra recepty, nebo si kupovat knihy na to abyste si udělali svačinku, která bude kvalitní a plná cenných vitamínů a minerálů. Stačí, když smícháte to, co máte rádi, ale ve kvalitní formě a v přiměřeném množství. Nakoupíte si takové základní věci, které Vám vydrží aspoň měsíc, jako je třeba javorový sirup, ovesné vločky, quinou, pohankovou kaši, mandlové máslo (nebo jakýkoliv jiný rostlinný tuk např: kokosový olej) a oříšky či semínka, které máte rádi.

Tak a jenom z těchto potravin už můžete mít skvělé svačinky a snídaně na 14 dnů minimálně. Jen si dejte do hlavy, že budete kontrolovat, že tyhle potraviny máte pořád v zásobě, ať je můžete kdykoliv použít. Mám to tak i s dalšíma. Musím je stále mít doma a mít jich dostatek, protože se dají použít do všeho. Mé nejoblíbenější jsou Tahiny, citróny, avokáda, banány, kokosový olej, olivový olej a raw slunečnicový olej a taky avokádový olej. Nojo, jsem trošku blázen do olejů 😀 Ale neumím si pomoct. Dají se použít opravdu všude a jsou speciální oleje do salátů a na vaření a tak si to taky perfektně rozděluju. Dávám si pozor na vitamíny rozpustné v tucích a tak si nikdy nezapomenu dát trošku oleje nebo jiného tuku i do svačinky.

Můj taťka by si řekl, blázen Nela. Nojo.

Přidám tady taky recept na rychlý, ale výborný oběd. Mimochodem z potravin, které už se musely sníst.


Tady to asi sami poznáte. Vařená rýže, kterou jsem rovnou vařila ve vodě s fazolovými lusky. Lehce osmažené lesní hříbky na kokosovém oleji smíchané s bylinkama podle chuti (zrovna tady mám sušenou bazalku). To všechno jsem ještě zakápla olejem z avokáda. Byl to výborný a lehký oběd.

Miluji restaurace, kde skvěle vaří a jednu miluju fakt nejvíc a tou je mexická restaurace Las Adelitas v Praze. Když mám den, kdy se mi nic nechce, ale mám pořádnou chuť, jdu právě tam (a to je aspoň jednou měsíčně). Opravdu se tam vyplatí jít, ale většinou jen na rezervaci : ( Nojo, ten kdo jen jednou podlehne, už Las Adelitas věrný navždy zůstane.

Děkuju za přečtení tohoto článku, doufám, že jsem Vás opravdu nezahltila 🙂

Mějte se krásně a jezte na co máte chuť, protože právě to vaše tělo potřebuje (a ne, že teď sníte celou čokoládu) 😀

Nela

Komentáře
  1. Perfektni napad sepsat si, co milujes a veacet se k tomu. Dekuji za nej a jdu taky psat 🙂

  2. Nela Müllerová napsal:

    Není zač 🙂 jsem ráda, že inspiroval :):) já měla popsané asi tři stránky 😀 a je to nejlepší se k tomu vrátit, když nemáš zrovna fajn den 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.