Gravitace

Ze začátku, když jsem začínala cvičit jógu, jsem jen cvičila, protože to byl velký bum a chtěla jsem zpevnit svou postavu. Stačilo mi to, na rok..dva, asi…Jenže potom mi to přestávalo dávat smysl…všechny ty ásány (pozice), jógový dech, zpívání manter…proč to všechno dělám?

Tak jsem si nakoupila nějaké knížky o józe a hledala i na internetu a začala ji studovat. Do jógy jsem se přímo zamilovala. Najednou jsem cítila, že to je má životní cesta, ale také hlavně opora na té cestě.

Líbí se mi její klid, který do života přináší, její světlo, které díky ní můžeš najít i v té nejhlubší tmě.

Slovo opora můžu použít v józe ve dvojím smyslu. Jóga jako cesta – je oporou v putování mým životem. Jóga jako lekce – tedy praktikováním ásán, posiluji oporu (opěrný aparát) mého těla. A ten mi umožňuje kvalitnější držení těla. Přestat se prát s gravitací a nechat jí naopak pomoci, zapřít se do ní, opřít se a vytlačit se nahoru. Jednoduše, když máte křivé záda, je to proto, že nedostatečně vytlačujete páteř nahoru, nestojíte vzpřímeně, máte slabou oporu od země. S gravitací, která by měla pomáhat se místo toho perete. A oslabujete se, křivíte se.

V životě to bývá podobné. Každý měl někdy chvíli, kdy chtěl od všeho utéct, na vše zapomenout nebo změnit realitu v sen. Snažili jsme se všemožné prát s přítomností i minulostí a místo, abychom se jí přizbůsobili a příjmuli jí, tak jsme ji chtěli změnit. Šli jsme proti něčemu s čím jsme se měli smířit, odpustit a tím posílit sami sebe, ne se oslabit, protože i to špatné co se nám stalo, nás vždy dříve nebo později zaručeně posílí.

Představte si vaše tělo, neposílené a zesláblé, jak zápasí s gravitací. S gravitací, podle které se od pradávna formujeme a teď s ní bojujeme. A přitom je tady, aby nám pomohla, abychom se udrželi nahoře. Abychom šli životem vzpříma a nebáli se výzev, které neustále přicházejí.

Namaste

Mějte se kráááásně 🙂

Nela

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.